ĽUDIA, KTORÍ MILUJÚ ORAVU.

Tento scestovaný Oravec je presvedčený o tom, že ľudia na Orave stále poznajú tie pravé hodnoty, ktoré niekde inde ľudia vo svete strácajú. Verí, že sa nám ich podarí udržať. Juraj Kornhauser:

Mnoho ľudí mi kladie otázku, prečo sa práve ja chcem angažovať v Sihelnom, keď veľa času trávim mimo Oravu. Pravda je taká, že po určitom čase, keď sa človek vráti zo sveta, tak vždy cíti, že tie hory, že to okolie, že tu proste patrí. Nikde inde nemám taký pocit ako sem.

Rabčania mi vždy hovorili „de chlopce co ty chces de tyš ze Šelnego“ (veď chlapče, čo ty chceš, veď ty si zo Sihelného) a ja musím povedať, že najlepšie spomienky a aj také najpokojnejšie, mám na detstvo s babkou v Sihelnom na Orave. Chodili sme na huby, opekali sme, chodili spoločne do kostola.

Na Orave ma štve najmä ten nedostatok mladých ľudí, ktorí by sa angažovali vo verejnom živote v obci. Mám ambíciu vytvárať podmienky na to, aby sa mladí vracali do Sihelného a chceli tu zostať.

Verím, že veci sa dajú meniť, treba sa nad tým iba zamyslieť, že čo ja môžem preto urobiť.

Ja som právnik, takže dennodenne riešim problémy ľudí a niekedy ich dokonca sám vyvolávam, aj to je moja práca 🙂 Veľmi často riešim veci v oblasti verejného obstarávania a eurofondy a to nie len pracovne, ale dá sa povedať že aj v súkromnom živote. Viem Orave pomôcť a rozhodne nie som jediný mladý človek, ktorý to dokáže!

Túžim potom a chcem, aby tu vyrastali moje deti. Ten rodinný život v budúcnosti strávim tu. Nechystám sa odtiaľto odísť. Preto mi aj záleží na budúcnosti Oravy a Sihelného a chcem, aby sa táto obec rozvíjala.

Konkrétne na Sihelnom mám rád práve Sihelcov. Tých ľudí, ktorí tu žijú. Títo ľudia stále poznajú tie pravé hodnoty, ktoré niekde inde ľudia vo svete strácajú. My ich tu stále máme a myslím si, že sa nám ich podarí udržať.

 

Mgr. Juraj Kornhauser
www.facebook.com/kornhauserjuraj

JURAJ KORNHAUSER

Zo všetkých predvolebných videí nás upútalo toto: Azda jediný, kto sa očividne nesnažil umelo zapôsobiť, ale namiesto toho povedal veci akoby zo srdca. A podarilo sa mu tu vypichnúť ČO MÁ ORAVA a inde vo svete to ľudia už strácajú – a za to ďakujeme. A gratulujeme obci Sihelné!https://www.facebook.com/kornhauserjuraj/

Uverejnil používateľ Najlepšie z Oravy.sk Sobota 27. október 2018


Facebook komentáre