Talenty

Sme hlboko presvedčení, že je treba pomáhať. Ľuďom, dobrým projektom aj Orave.

Mária Cvoligová

Nie každý učiteľ dokáže pre vec zapáliť tak veľké množstvo detí. Pani Cvoligovej sa podarilo koordinovať bezmála 40 žiakov na ceste osobitého zážitku: vytvoriť prvý, deťmi natočený oravský film. A podarilo sa jej to opakovane a navzdory všetkým prekážkam. Nie každý berie svoju prácu ako poslanie a vie kráčať vpred do neznáma nad rámec svojich bežných povinností. Jej sa to podarilo.

Martin Machajda

Hercom nemôže byť každý. Vyžaduje to istú dávku odvahy, dobrého hlasu, prejavu a v neposlednom rade veľmi pomôže príjemný vzhľad. V Martinovi sa stretli všetky tieto aspekty a tak si tento chlapec vyslúžil miesto moderátora vo videu realizovanom priamo na Oravskom Hrade.

Dávid Brontvaj

Mladý architekt webových stránok a grafiky, ktorý vie predstavy ľudí premieňať do digitálnej podoby. Okrem webu, na ktorý sa práve pozeráte, postavil desiatky ďalších a preto ma tento mladý kreatívec aj ambíciu zdieľať svoje schopnosti s inými – učiť základy tvorby grafiky

Šimon Barutík

Chlapec, ktorý vynikal zápalom osvojiť si čo najviac z audio-vizuálneho umenia. Spolu so skupinou nadšencov na svoju vlastnú techniku natočil 2 hradné filmy, ktoré podľa kritikov, spĺňajú požiadavky amatérskeho filmu. Je treba podotknúť, že sa mu to podarilo už ako deviatakovi a bez patričného vzdelania – len za pomoci vlastného talentu a schopnosti spolupracovať.