RAP ZONE RECORDS NÁMESTOVO & OZ Najlepšie z Oravy.sk

V občianskom združení Najlepšie z Oravy.sk veríme a sme presvedčení, že sa nemáme báť odvážnych nápadov. Pretože takmer každý sa dá naozaj realizovať. Máte jasnú víziu? Chcete urobiť niečo dobré? Vašou jedinou úlohou je tvrdohlavo trvať na svojom.

„Pri príležitosti 20. výročia založenia Cirkevnej základnej školy sv. Gorazda v Námestove, som mala so žiakmi pripraviť scénku.“ hovorí pani učiteľka Mgr. Škombárová Lubasová.  „Moja predstava bola odvážna. Chcela som využiť dobovú hudbu a nahrávku ľudského hlasu. Tušila som, že dať to dokopy nebude jednoduché, no nechcela som sa svojho nápadu vzdať.“

„Pani Škombárová sa mi ozvala.“ pokračuje pán Teťák, majiteľ veľmi podmanivého mužského hlasu. „Potrebovala, aby som prečítal niekoľko textov do hudobno-dramatickej scénky zo života sv. Gorazda. Ale v amatérskych podmienkach – nahrávanie cez mobil – by to nebolo dostatočne dôstojné na takúto udalosť.“

„Vedela som, že pôjde o amatérsky záznam,“ objasňuje pani Škombárová. „ale iné možnosti som nemala. Pán Teťák mi spomenul svoju skúsenosť s občianskym združením Najlepšie z Oravy.sk, že vedia rýchlo zabezpečiť množstvo vecí, ak sú pre dobro spoločnosti.“

„Pretože som už s pánom Jagnešákom v nahrávacom štúdiu pracoval, odporučil som jej túto možnosť. Veľmi ju uvítala. Už na druhý deň sme za necelé 2 hodiny mali kvalitne nahrané a zmixované zvuky. Bola veľmi spokojná a už na ďalší deň mohla nacvičovať so svojimi žiakmi predstavenie s kvalitným zvukovým doprovodom.“

„Som veľmi vďačná za možnú spoluprácu s ochotnými ľuďmi z OZ Najlepšie z Oravy.sk a štúdia Rap Zone Records, kde sme nahrávku realizovali. Našli si na nás priestor a v krátkom čase sme nahrávku mali hotovú. Nahrávanie prebiehalo plynulo a vzájomne sme si rozumeli. Keby som nahrávku robila svojpomocne a na kolene, ako som pôvodne zamýšľala, ktovie, ako by to dopadlo. Myslím si, že výsledok ocenia aj diváci. Nahrávka odznela počas slávnostného programu 28.11. 2018 v Kultúrnom dome v Námestove.“

Výzva pre školy, skupiny aj jednotlivcom slovami Františka Teťáka:

„V štúdiu sa veľmi príjemne nahráva, vládne tam priateľská atmosféra, takmer privátne prostredie, majiteľ štúdia poradí a doplní zvuky o efekty podľa potreby, jednoducho obrovská spokojnosť. Odporúčam aj iným učiteľom pri príprave prezentácii školy alebo oslavách, osloviť OZ Najlepšie z Oravy.sk alebo priamo nahrávacie štúdio Rap Zone Recordsv Námestove. Majú skúsenosti a kontakty na ľudí, ktorí pomôžu pri práci so zvukom aj s obrazom. Budete spokojní.“

Facebook komentáre